KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003115
nr 1400 3115
Sven Linder
(f. 1919), Sverige
Oljemålning, "Pelargon och flaska". Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 59x24 cm, yttermått inklusive ram: 67x31 cm
Sven Linder, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1919 .
Utrop:
300 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:10:22